A betegségek 80-85%-a öngyógyuló, ez azt jelenti, hogy ha a beteg kivárja az időt, kezelés nélkül is meggyógyul. Kivételt képeznek az olyan megbetegedések, mint például az akut vakbélgyulladás. Arra vonatkozóan azonban nincs bizonyítható orvosi adat, hogyha a beteg fokozottan vigyázott volna az egészségére és a szervezet méregtelenítési funkcióit nem terhelte volna túl, akkor megkapta volna-e az akut vakbélgyulladást. A tüneti kezelés együtt jár a mellékhatások számának emelkedésével, mert ezeket a beteg évekig, évtizedekig használja.
Miért van szükség méregtelenítésre?
Életmódváltozásunk során fokozódik a káros anyagok bejutása a szervezetbe, fizikai edzettlenségünk pedig a szervezet közömbösítő és kiválasztó mechanizmusait csökkenti.
A környezet szennyezés révén olyan idegen káros vegyületekkel érintkezünk, melyekre nincs genetikailag tanult, megfelelő effektivitású méregtelenítési rendszer a szervezetben. Az életmódfüggő betegségek járványszerű terjedésének okai között a szervezet védekezőképességének csökkenése szerepel. A krónikus betegségek közül nagyon sok esetben nincs megfelelő oki terápia, legtöbb esetben a tüneti kezelés a fájdalom megszüntetésére szorítkozik csupán.
A méregtelenítő mechanizmusok csökkenése, salakanyagok felhalmozódásával jár. Ennek számos tünetével találkozunk a mindennapi életben. A teljesség igénye nélkül néhányat szeretnék megemlíteni: székrekedés, felfúvódás, ízületi- és izomfájdalmak, elhúzódó hurutos légúti betegségek, fertőzés iránti fogékonyság növekedése, szöveti vizenyők kialakulása.
Felmerül a kérdés: melyek azok a tünetek, amelyek a szervezet mérgeződésére utalnak, és jelzésként szerepelnek arra, hogy a szervezetünk méregtelenítő funkcióját segítenünk kell:
- gyakorta előforduló kínzó fejfájás
- hosszantartó fáradtság
- gyakori ingerültség, idegesség
- túl sok és gyakori izzadás
- gyakori fertőzések
- rendellenes szívverés
- hosszantartó magasabb vérnyomás
- bizonytalan bizsergés a végtagokban
- gyakorta elfogy a lélegzet
- ízületi- és izomfájdalmak
- savanyú íz a szájban
- időnkénti kellemetlen szájszag
- étkezés utáni gyakori felfúvódás
- gyakori székrekedés vagy hasmenés
- egyfolytában változó testsúly
- bőrproblémák
- álmatlanság, megmagyarázhatatlan szorongás
Miért betegszünk meg?
A mai korban a válasz sokrétű és kitűnőbbnél kitűnőbb hipotézisek születnek, melyek az orvostudomány fejlődésének felgyorsulásával néhány év, vagy akár néhány hónap múlva megdőlnek. A természetgyógyászat szerint a szervezet mérgeződése, illetve a méregtelenítési funkció elégtelensége is vezethet a betegségek kialakulásához. Egy év alatt egy átlagember 2 kg szilárd szennyező anyagot lélegzik be, 55,4 kg adalékanyagot vesz magához és 4,5 liter rovar- és gyomirtó szert juttat a szervezetébe. A méreg a belekből 24 óra, a vérből 3 nap, a májból átlagosan 5 nap alatt tisztul ki, de ez csak akkor igaz, ha nem eszünk semmit a tisztulási időszakban. Napjainkban is áll Hyppokrates javaslata: „A táplálkozásban keressétek a gyógyulást!”
Aloe Vera GélA több mint kétszáz összetevője közül magas káliumtartalma révén (mely a sejt legfontosabb kationja), a sejtszintű méregtelenítés legfontosabb eszköze. Esszenciális aminosav tartalma és szekunder aminosavak a megfelelő fehérje anyagcsere alapvető építőkövei, ez utóbbiak az élénkítés és teherbírás növelés eszközei, mely a méregtelenítésben alapvetően fontos. Az Aloe Vera, mint növényi kivonat természetes eredetű alkotórészei egymás hatásait erősítik. Fontos a napi 2 Liter folyadék bevitele, legalább az első hónapban fogyasszuk az Aloe Blossom Teát, ami felgyorsítja a méreganyagok kiürülését.