A-Beta Care
A béta-karotinból származó A-vitamin, az E-vitamin és a szelén legújabb ismereteink szerint rendkívül hatásos antioxidánsok. A szabad gyökök olyan vegyi részecskék, amelyek testünkben a feszültség, a levegőszennyezés és a napsugárzás, stressz és más környezeti ártalom hatására fokozott mértékben keletkeznek. Az A-Beta-CarE puha zselékapszulák antioxidáns-forrást jelentenek a szabadgyökökkel szembeni küzdelemben, segítve a sejtek idő előtti károsodásának megelőzését.
Összetétel: finomított szójabab-olaj, d-alphatokoferol, zselatin, méhviasz, tisztított víz, rozmaringpor, sárgarépa-olaj, szója-lecitin, szentjánoskenyér-kivonat, béta-karotin, L-sze-lénometionin.
Tartalom: 100 zselékapszula. Javasolt napi 2 x 1 zselékapszula.
Dr. Schmitz Anna - radiológus:
Az A-BETA-CARE hatékony antioxidáns vitamin, provitamin és nyomelem kombinációt tartalmazó táplálék-kiegészítő.
Az antioxidánsok a szabadgyököket semlegesítő, lekötő mechanizmus részei.
Az utóbbi évtizedekben egyre inkább nyilvánvalóvá vált a szabadgyökök kóroki szerepe az érelmeszesedés, a daganatképződés, az öregedés, ízületi gyulladás, bizonyos idegrendszeri és immunrendszeri betegségek kialakulásában.
A szabadgyökök külső elektronhéján páratlan számú elektron van, ezért ezek nagyon reaktívak. Legfontosabbak a molekuláris oxigénből keletkező gyökök. Ezek a singlet oxigén, a szuperoxid gyök, a peroxid gyök, a hidroxil gyök és a hidrogén peroxid. A szabadgyök reakciók mindig láncreakciók. Egyre több szabadgyök képződik a folyamat során. Végül a molekulán belül keresztkötések jönnek létre, így fontos élettani folyamatokban résztvevő molekulák károsodnak.
A károsító hatás elsősorban a lipid peroxidáció révén következik be. Ekkor sérülnek a sejthártyák, az enzimek, a DNS. A nukleinsav károsodás a rákkeltő hatás alapja lehet. Oxidatív stresszt a következő tényezők okoznak:
Ismeretesek a belső, a szervezet által termelt antioxidánsok, ezek általában enzimek, kéntartalmú vegyületek. (superoxid dizmutáz, glutation peroxidáz stb.)
A külső antioxidánsok C-vitamin, az E-vitamin, a karotinoidok, a szelén, a bioflavonoi-dok és sok kéntartalmú vegyület.
E- vitamin
A szabadgyökök elleni védelemben egyik legfontosabb fegyverünk az E-vitamin. Ez a vitamin főként növényi olajokban, magvakban fordul elő. Az élelmiszerben található mennyiség nem elegendő, mert a feldolgozási folyamatok nem kedveznek a vitaminoknak. Az olajban sütött, grillezett, füstölt ételek egyre több szabadgyököt képeznek. Minél több telítetlen zsírsavat fogyasztunk, annál több E-vitaminra van szükség.
Többféle szerkezetű E-vitamint ismerünk, de a leghatékonyabb a természetes E-vitamin, a D alfa-tokoferol.
Érbetegségek
Az E-vitamin csökkenti az érelmeszesedés, így a szívkoszorúér-betegség kockázatát. Védi az érfal belső tükörsima felszínét a sérüléstől, ami előfeltétele annak, hogy koleszterin rakódjon le. A „rossz" LDL koleszterin csak akkor képes kifejteni hatását, ha oxidálódik. Az E-vitamin ezt megakadályozza. Az E-vitamin hatására nő a ,jó" HDL koleszterin szint. Csökkenti a vér alvadékonyságát, mivel gátolja a vérlemezkék összecsapzódását és azok lerakódását a rostokra, ezen kívül akadályozza Ca-ionok felszabadulását. Az alvadást elősegítő K-vitaminnal ellentétes hatást fejt ki.
Vérellátási zavar, rossz keringés, vagy a keringés leállása után, amikor újra megindul a véráramlás nagyon sok szabad gyök képződik. Pl.: agyi keringészavar, vagy nyitott szívműtét, vagy műér beültetése után, amint a vérellátás visszatér E vitaminnal tudjuk csökkenteni a szövetkárosodás mértékét.
Daganat-megelőzés
Az E-vitamin leköti a DNS-t károsító, mutációt okozó szabadgyököket. Erősíti az immunrendszert, amely elpusztíthatja a rákos sejtet mielőtt még a korlátlan szaporodás elindulna. AzE-vitamin védi a sejtmembránt, melynek fontos szerepe van anormális sejtnövekedésben és szaporodásban. Csökkenti a rendellenes daganatos génműködést. Lassítja a végtelen számú mutációt, mellyel a rákos sejt saját növekedését segíti elő, és ellenáll a kemoterápiás szereknek. Csökkenti az új, a daganat növekedését elősegítő erek kialakulását. Erősíti a természetes ölősejtek aktivitását.
Az E-vitamin hatásos az emlő-, a prostata-, a gyomor-, a végbél-, szájüreg-, és bőrrákok elleni védelemben. Hatására a nyálkahártyán kialakult rákmegelőző állapotok visszafejlődését is megfigyelték.
Immunrendszer erősítése
Az E-vitamin növeli a fertőzésekkel szembeni ellenállást. Serkenti a falósejtek és a természetes ölősejtek működését, növeli az ellenanyag termelést és csökkenti az immunrendszert gyengítő prostaglandin E2 szintjét. Gátolja a májgyulladást okozó B vírus X génjének szaporodását. Jó hatású AIDS-es betegekben. Autoimmun kórképekben csökkenti a betegség aktivitását.
Idegrendszer
Az idegrendszer sok telítetlen zsírsavat tartalmaz, melyeket a szabadgyökök károsíthatnak. Lassíthatja a félelmetes Alzheimer-kór előrehaladását, a Parkinson-kór kifejlődését. Minél régebb óta fogyasztjuk az E vitamint, annál védettebbek leszünk ezekkel a betegségekkel szemben. Segíthet memóriazavarokban.
Nemi működések
Jó hatású az E-vitamin terméketlenségben, impotenciában, jóindulatú emlőcsomósodásban, menses előtti tünetcsoportban, klimaxos panaszokban.
Egyéb
Csökkenti az öregedés sebességét. Véd a szürke hályog ellen. Lassítja a bőr ráncosodását. Égésekben, sérülésekben, túlzott fizikai megterhelésben, hidegben jó hatású. Jó tapasztalatok vannak alkoholos májzsugorodás, ízületi gyulladás és szilikózis esetén.
Általában 400 NE/nap E-vitamin elegendő. Bár zsírban oldódó, a túladagolása nem könnyű.
Béta-karotin
A karotinoidok növényi festékanyagok, ezek adják a növények színét, és tökéletes védelmet nyújtanak a növényeknek a romboló szabadgyökökkel szemben. A sárga, a narancssárga, a piros gyümölcsökben, zöldségekben és sötétzöld növényekben sok karotinoid található. A szövetek magas karotin tartalma a fiatalság záloga. Fogyasszunk bőségesen parajt, brokkolit, sárgarépát, sütőtököt, mángoldot, sárgabarackot.
A béta karotin a singlet oxigén leghatásosabb megkötője, és nagyon hatásosan köti meg a peroxi gyököket. Állatkísérletekben javítja a sugár- és kemoterápiás kezelés eredményességét, mivel úgy csökkenti az általános toxicitást, hogy nem mérsékli a daganatölő hatást. Szinergiában hat az alkilező rákellenes vegyületekkel. A vérkép romlása is megelőzhető segítségével. Állatkísérletes adat az is, hogy gátolja a daganatok növekedését, így az UV fény által indukált bőrrákokat és a vegyi anyagokkal kiváltott nyálmirigy- és vastagbéldaganatokat. Hatására növekszik az ölősejtek és fehérvérsejtek száma.
A béta karotin az A-vitamin, vagyis a retinol előanyaga. A szervezet kettéhasítja a béta-karotin molekulát két molekula A-vitaminná. Az A-vitamin zsírban oldódó, könnyen túladagolható. A béta-karotin ezzel szemben nem, legfeljebb sárga lesz tőle a tenyerünk. Növényi táplálékból csak karotint vehetünk magunkhoz, A-vitamint nem. A kész A-vitamin állati eredetű táplálékban található. Az idősek, cukorbetegek kevésbé hatékonyan alakítják át a karotint A-vitaminná.
Az A-vitamin forrásai a máj, vaj, tej, sajt, tojás, csukamájolaj.
Ez a vitamin védi, nedvesen tartja nyálkahártyákat, szükséges a bőr, a köröm, a haj épségéhez. A látóbíbor előállításához nélkülözhetetlen, hiányában farkasvakság alakul ki. A gyermekek növekedéséhez, a porc fejlődéséhez is szükség van rá. Jó irányban befolyásolja a termékenységet. Sikeresen alkalmazzák egyes bőrbetegségekben (akné, pikkelysömör stb.).
A szükséglet 4000-5000 NE/nap. Fokozott igény lép fel alkohol- és gyógyszerfogyasztás, sport, hideg, stressz, gyomor-bél betegség esetén. Mind az A-vitamin, mind a béta karotin erősíti az immunválaszt.
Az A-vitamin hatásosnak bizonyult a bőr-, az emlő-, a húgyhólyagrák megelőzésében.
Az antioxidánsok egymás hatását erősítik, vagyis szinergiában működnek.
Egy antioxidáns nem antioxidáns. Az oxidálódott E-vitamint a C-vitamin redukálja, így az visszaalakul hatásos vitaminná. Természetesen a C-vitamin önmagában is fontos szabadgyök-kötő.
Szelén
Az antioxidáns vitaminok mellett a nyomelemek is részt vesznek a folyamatban. A szelén a glutation peroxidáz enzim alkotórésze. Ez az enzim köti meg a nagyon agresszív peroxi gyököket. B6-vitamin is szükséges a folyamathoz, ezen kívül a glutation előállításához fontos a megfelelő aminosav bevitel.
A napi szükséglet 20-70 mg/nap jól felszívódó formában. Maximális dózisa 600 mg/nap. A terápiás adag 100 mg/nap. Forrásai a húsfélék és más állati eredetű táplálékok. A növények közül főleg a gabonafélék, a fokhagyma és a brazil mogyoró tartalmaz szelént. A növények szelén tartalma a talaj szelén koncentrációjától függ.
Finnország, Új-Zéland szelén hiányos területnek számít, az USA, Japán, Kanada bőséges ellátott. Magyarország legnagyobb részén lényeges szelénhiány nincs, de vannak kisebb területek, ahol jelentősen csökkent a talaj szeléntartalma.
A szelén azért fontos elem, mert nemcsak a glutation peroxidáz működéséhez nélkülözhetetlen, hanem a pajzsmirigy iodinaze enzim alkotórésze is. Hiányában szívizombetegség, izomgyengeség és fájdalom léphet fel, a köröm csíkozottá válhat. Túladagoláskor köröm és szőrzetproblémák, hányinger, bőrgyulladás, ideggyulladás alakulhat ki.
Kísérletekben 200 mg/nap szelén csökkentette a daganatos halálozást, valamint a tüdő-, és a prosztatarák, a vastag- és a végbélrák előfordulását.
A mi termékünk optimális mennyiségben és arányban tartalmazza a fenti összetevőket. Ha betartjuk az adagolást, hatásos vitamin, provitamin és nyomelem kombináció lesz a birtokunkban.
Forrás: Forever Aloé 2012. december